Antreman, Besin Takviyesi, Beslenme

Neden Kas Yapamıyorsunuz?

Çünkü kas yapmak antrenman, uyku, beslenme, dinleme ve daha pek çok faktöre bağlı olan ve sabır gerektiren bir süreçtir. Sabrederek ve düzenli çalışarak her zaman iyi sonuçlar alabilirsiniz. Aşağıda okuyacağınız maddeler kas yapma ve vücut geliştirme sürecinde en çok yapılan hatalardan bazılarıdır.

Aşırı Çalışma

Eksik Kalori
Kas yapmak isteyen herkes için beslenme önemli bir faktördür. Eğer harcadığınız kaloriden daha fazlasını almazsanız kas yapamazsınız. Günlük harcadığınız kalorileri hesaplayın ve bu kalorileri proteinlerden, kuruyemiş ve sebze gibi gıdalardan takviye edin.

Sabırsızlık
Vücut geliştirme sporuna başlayan insanların hemen hemen hepsi en kısa sürede gözle görülür büyük sonuçlar almak ister. Yapabileceğiniz en büyük hatalardan biri, ilk birkaç haftadaki sonuca bakıp umutsuzluğa kapılmak ve başarısız olduğu hissine kapılmaktır. Hayır siz başarısız değilsiniz ! Sadece acelecisiniz. Vücut geliştime sporu tamamen sabır sporudur. Sizi disiplinli bir hayata sokar ve ne kadar sabrederseniz o kadar meyve verir.

Eksik Dinlenme
Antrenman esnasında parçalanan bu kasların yerine daha güçlüsünü yapmak için beynin bir uyarı göndermesi sağlanır. Kaslarınız antrenmandan sonra siz dinlenirken inşaa olur. Çok sık çalışırsanız bu inşaaya engel olmuş olursunuz. Yeterince dinlenmeli ve düzenli uyumalısınız.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.