Kategoriler
MARKALAR
Ürün Filtreleme
Aroma Seçiniz
Hediye Seçiniz
2. Hediye Seçiniz
3. Hediye Seçiniz
Ürün Özellikleri
Gramaj
Servis Sayısı
Menşei
Fiyat Aralığı

Protein Tozu

Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 79 Ürün

PROTEİN TOZU NEDİR?

Protein tozu, peynir altı suyundan üretilen vücuda kolay ve kaliteli protein alımı için kullanılan bir besindir. Toz biçiminde olabileceği gibi daha sıvı bir kıvama sahip, mide duvarına yapışarak uzun süre kullanılan protein çeşitleri de bulunur. Protein tozu yalnızca süt ve süt ürünlerinden üretilmez. Protein tozları Vegan sporcuların kullanabileceği bezelye, soya, fasulye gibi bitkisel protein kaynaklarından üretilen protein tozları da vardır.

Protein Tozu Ne İşe Yarar?

Piyasada protein tozuna dair asılsız birçok bilgi dolanıyor. Protein tozu kullanmak yemek yemekten daha zararlı değildir. Tavuk yediğinizde de protein tozu kullandığınızda da vücudunuza aynı besini alırsınız. Protein tozu yararlı besin alımını kolaylaştırır.Protein tozunun asıl amacı vücudun protein ihtiyacını karşılamaktır. Özellikle ağır spor yapan profesyonel sporcular gün içinde ihtiyaçları olan proteini daha kolay sağlamak için protein tozu kullanır. Protein tozu ile kaliteli protein kolay bir şekilde vücuda alınır.

Protein Tozu Nasıl Kullanılır?

Toz biçimindeki protein tozlarının içinden bir ölçek çıkar. Bu ölçekle silme olacak şekilde protein tozu alınır ve hazırlanacağı kaba konur. Protein tozunun üzerine bir bardak dolusu su eklenir. Ve hazırlanan bu karışım tam 2 dakika boyunca çalkalanır. Protein tozunu antrenmandan 45 dakika önce ve antrenmandan sonraki ilk 45 dakika içinde tüketmek gerekir. Bu sürelere uyulması durumunda maksimum verim alınır.

Hangi Protein Tozu?

Piyasada birçok protein tozu bulunur. Özellikle spora ve protein tozu kullanmaya yeni başlayacak insanlar hangi protein tozunu kullanacaklarına kolay karar veremezler. En çok kullanılan ve memnun kalınan protein tozları;

  • Hardline
  • Olimp
  • Multipower
  • Bigjoy
  • Nutrever
  • Nutrend
  • Protein Ocean
  • Optimum Gold
  • Muscletech
  • Inkospor

Şeklinde sıralanabilir. Protein tozu tercihinde bilinir markaların seçimi çok önemlidir. Bu nedenle uygun fiyat için çok bilinmeyen protein markalarını tercih etmemek gerekir.

Protein tozları seçiminde önemli olan yöneldiğiniz spor ile aldığınız protein tozunun içeriğinin uyum göstermesidir.

Spora yeni başlayanların protein tozu kullanımına izole olanlarla başlayıp hidrolize olanlarla devam etmeleri önerilir. Hidrolize ve izole protein tozlarının arasında saflık ve sindirim hızı farklılıkları vardır.